Storytelling

przyciągnij odbiorców własną historią…


Tak jak Ella była kiedyś Kopciuszkiem, a Shrek strasznym ogrem, tak i Ty na swojej drodze przeszłaś jakieś transformacje. I nie były one tylko zewnętrzne, ale przede wszystkim wewnętrzne!

Co doprowadziło Cię do tego miejsca? Jakie były początkowe motywacje, a jakie obawy? Kto pojawiał się na Twojej dotychczasowej drodze i wspierał w działaniach? Jaka jest Twoja historia? Opowiadaj ją stale, jak streszczenie najlepszego filmu.

Twoja historia to podstawy Twojej marki. Jej szczęśliwe zakończenie trwa do dziś, a inni marzą o tym, by powtórzyć Twój sukces. Jesteś najlepszym przykładem udanej transformacji z punktu A. do punktu B.


Każdy z nas jest bohaterem własnej opowieści. Jednak nie urodziliśmy się bohaterami. Droga którą przeszedłeś, może być inspiracją dla innych. Dzielmy się naszym przepisem na sukces! Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo możesz tym zmienić czyjeś życie….


Opowiedz o tym, co skłoniło Cię do zmian i jak wplynęło to na Twoje życie. Pokaż, że byłeś w miejscu, w którym jest teraz Twój odbiorca.

Aby w odpowiedni sposób przedstawić swoją historię, spróbuj przejść w niej przez wszystkie poniższe fazy…

1️⃣ FAZA ZERO.

Przypomij sobie stan początkowy, zanim zdecydowałeś się zmienić coś w swoim życiu.

Jak się czujesz? Przez co przechodzisz? O czym myślisz? Co Cię irytuje?

2️⃣ FAZA OBJAWIENIA.

To punkt zwrotny. Zdajesz sobie sprawę, że dłużej tak nie można. Idea zmiany pojawia się w Twojej głowie.

Co Cię motywuje? Gdzie zaczynasz szukać pomocy? Jakie są Twoje pierwsze kroki?

3️⃣ FAZA TRANSFORMACJI.

Zaczynasz działać na pełnych obrotach, jesteś w najwyższym punkcie swojej przemiany. Znalazłeś klucz do sukcesu i (być może z pewnymi potknięciami), kroczysz drogą zwycięzców.

Jak się teraz czujesz? Jakie zmiany dostrzegasz? Co robisz, by Twoja transformacja przynosiła pożądane rezultaty?

4️⃣ FAZA STABILIZACJI.

Twoja przemiana to teraz część życia. Wiesz, co działa, a co nie. Znasz sposoby na utrzymanie swojego sukcesu. Jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i pomagasz innym.

Jak zmieniła się Twoja codzienność? W jaki sposób wpływasz na innych i dzielisz się swoim doświadczeniem? Jak wygląda ich transformacja? Masz już przykłady sukcesu osób, z którymi podzieliłeś się przepisem na sukces?

Jeśli historia Twojej marki, zawiera wszystkie te fazy, jest autentyczna i wyjątkowa – jesteś w domu.
Twoja historia jest wskazówką i nadzieją dla innych, że można. Pomaga im zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale i inne środki. Nie bądź egoistą – podziel się swoją opowieścią!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *