Jak prowadzić akcje promocyjne małych biznesów?

Black Friday. Lekcje dla małych biznesów.


Miliony powiadomień, maili, wiadomości. Przed, po i w trakcie. Najpierw się do niego przygotowujemy, potem celebrujemy cały tydzień, a ostatecznie i tak mamy Cyber Monday i jeszcze większe obniżki zaraz po.

Możemy się irytować, śmiać z ludzi, którzy nabrali się na kolejną „promocję” lub… uczyć! Jak małe biznesy mogą brać przykład z tego okresu i wprowadzić do strategii swojej promocji?


Black Week to czysta gra na emocjach. A przecież o te emocje właśnie chodzi w budowaniu relacji.

Niezależnie od pory roku, systematycznie stosuj te metody, by angażować swoich odbiorców!

🖤 BUDUJ NAPIĘCIE
Każdy z nas lubi na coś czekać. Na Święta, na premierę nowego filmu, na wejście nowej kolekcji do sklepu, …na zniżki (👉 Black Friday)

Pamiętaj by mówić o premierowych produktach, usługach, czy postach. Kiedy wyjdą? Czy to niespodzianka? A może zdradzisz tylko część tajemnicy?

🖤 DOCEŃ ZAANGAŻOWANYCH
Podkreśl, że Twoi wierni odbiorcy dowiadują się jako pierwsi! Warto także nagrodzić ich zniżką, lub specjalnym dodatkiem. Może uchylisz im rąbka tajemnicy? Pozwolisz zgadywać i domyślać się jaki jest powód oczekiwania?

Pomyśl o przeprowadzeniu konkursu na Twoich Social Mediach. Oznaczenie Twojej marki na tematycznym zdjęciu, najlepszy komentarz, dziesięć pierwszych osób które… Nie bój się dać, by zyskać!

🖤 PROWADŹ AKCJE POPRZEDZAJĄCE
Przesyłaj informacje o produkcie na Social Mediach, prowadź wideorelacje z przygotowań, pytaj o zdanie tych, którzy mają z tego produktu korzystać. Co chcą zobaczyć? Jakie tematy ich interesują? Które kolory preferują? Pomoże Ci to w późniejszej sprzedaży!

Pomyśl o przeprowadzeniu szkolenia, o podobnej tematyce. W jego trakcie możesz przedstawić swój produkt i zachęcić do przedpremierowego zakupu.

🖤 LIMITOWANE PRODUKTY & OGRANICZENIA CZASOWE
Pierwsza zasada neuromarketingu – obawa przed przegapieniem okazji. Nikt z nas nie lubi tego uczucia. „Wczoraj była promocja, a dziś już dwa razy drożej. Następnym razem kupię od razu”.

Dlatego warto podkreślać, że liczba produktów jest ograniczona, lub promocja trwa tylko do końca konkretnego dnia. Takie przypomnienia sprawiają, że z obawy przed konsekwencjami – szybciej podejmujemy decyzje!

🖤 KONSEKWENTNIE O SOBIE PRZYPOMINAJ
Twoi odbiorcy nie mają obowiązku pamiętać o zniżkach, konkursach, czy nowościach. Jeśli sam im o nich nie przypomnisz – nie licz, że będą wchodzić drzwiami i oknami. Klucz w tym, by zawsze być w pobliżu. Nie bombardować i nagabywać, ale przypominać o sobie.

Przy akcjach promocyjnych ważna jest regularność. Dostarczaj wartościowe informacje, komunikuj się poprzez różne platformy, różnymi metodami. Filmiki, inspiracje, relacje, szkolenia, zdjęcia, darmowe konsultacje. Wszystko to zbliża Cię do potencjanych klientów!

Przy całej tej promocyjnej oprawie, nie zapominaj jednak dlaczego porwadzisz swój biznes. W końcu ostatecznym celem jest nie tylko zysk, ale także zbudowanie prawdziwych relacji i pozytywny wpływ na otoczenie. Warto więc od czasu do czasu sprowadzić się na ziemię i skontrolować. Do czego mnie to poprowadzi? Czy moi odbiorcy będą mieli z tego jakąś korzyść? Czy jest warte mojego czasu i pieniędzy? Czy taka forma sprawia, że jestem pozytywnie narkręcona?

Jeśli odpowiedź brzmi NIE, zastanów się nad zmianą koncepcji lub delegacją pewnych zadań komuś innemu. Czasami warto poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy i wykonuje to z pasją! Dzięki temu kreujemy sobie przestrzeń, do skupienia się na obszarach, które nas pasjonują i szybciej się rozwijamy.

W końcu nic nie jest lepszą promocją marki niż AUTENTYCZNOŚĆ!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *