Złotej rady jak prowadzić biznes…

Nie ma.


I nie będzie. Tak jak jednej diety, jednego sposobu pielęgnacji włosów, jednego rozwiązania wszystkich Twoich problemów.

Dlaczego?
Bo jesteśmy różni, wyjątkowi.

Jak więc odnaleźć swoją drogę w czasach, gdy każdy mówi nam co robić?
Być z samym sobą choć przez chwilę. I nauczyć się słuchać. A potem nie bać się próbować, popełniać błędów, marnować „cennego czasu”.

Przepis na sukces (wspomniany w poprzednim wpisie), możesz stworzyć tylko Ty. Zaufaj intuicji i działaj!Zadawanie sobie pytań, szukanie odpowiedzi i analizowanie dotychczasowych sukcesów i porażek, to droga prowadząca do Twojego Eldorado. Tylko w ten sposób znajdujemy najlepsze dla nas rozwiązania.

Sposoby na chwilę z samą sobą? Oto kilka naszych podpowiedzi:

Kartka papieru, długopis i świeczka…
Długa kąpiel z pachnącymi olejkami i relaksująca muzyka w tle…
Aromatyczna kawa, notes i ołówek o poranku….
Dźwięki tybetańskich gongów i leżenie pod kołdrą od godziny 20…

…albo po prostu coś, co Cię wycisza i nastraja. Wyłącz social media. Chociaż na pół godziny odetnij bodźce zewnętrzne i poświęć tan czas na własne analizy.

Odpowiadając sobie na poniższe pytania, postaraj się wejść we własne emocje. Co czujesz, gdy myślisz o danym temacie? Stres? Zadowolenie? Niepewność? Strach?
Są to małe podpowiedzi i wskazówki, aby zastanowić się dlaczego tak jest. Być może warto wprowadzić pewne zmiany w tym obszarze życia lub w danej sferze Twojego biznesu. Notuj wszystko, co zauważasz.

Podziel swoje życie na 5 obszarów: ZDROWIE, RELACJE, FINANSE, BIZNES, PASJE.

• Jaki obszar uważasz za „udany”? Dlaczego jesteś z niego zadowolona?
• Co lub kto sprawia, że jesteś zmotywowana, by kontynować i być co raz lepszą w danym obszarze?
• Nad czym mogłabyś jeszcze popracować? Czy jest temat, który od dawna stoi w miejscu?
• Co musiałabyś zrobić w tym roku, aby obszar stał się w Twoim mniemaniu zadowalający w przeciągu kolejnych 5 lat?
• A co możesz zrobić już dziś, by zbliżyć się do spełnienia tego celu?

Każdy obszar ma zapewne więcej, niż jeden aspekt na który się składa. Nie musisz analizować każdego z nich. Pomyśl o tych, które są dla Ciebie aktualnie najważniejsze.

Spójrz na przykład:
PASJE.
Zwiedzanie świata i czerpanie inspiracji z życia innych kultur.
Jestem szczęśliwa, że mam odwagę wyjeżdżać i nie czekam na „lepszy moment”. Te doświadczenia dają mi dużo pozytywnej energii, która przekłada się na inne aspekty mojego życia. Dzięki swojej ciężkiej pracy i oszczędnościom, czuję się bezpieczna, a wyjazd nie oznacza dla mnie miesięcznej głodówki po powrocie.
• Chciałabym znaleźć w sobie odwagę oraz poczuć się bezpiecznie finansowo, by móc pracować zdalnie z innego zakątka świata. Powinnam dowiedzieć się, czy mieszkanie za granicą jest dla mnie, czy i gdzie odnajdę siebie oraz jaki tryb życia i pracy czyni mnie szczęśliwą na tym etapie mojego życia.
• Aby zbliżyć się do spełnienia tego celu, muszę zaplanować przynajmniej 3 tygodniowy wyjazd, który da mi tę namiastkę. Dodatkowo powinnam odwiedzać kraje, które wydają mi się dobrą destynacją na dłuższy okres czasu.

To tylko sugestia, w jaki sposób możesz poprowadzić taki dialog sama ze sobą! Im częściej będziesz to robić, tym jaśniejsze będą Twoje myśli. Sprecyzujesz plany i podejmiesz odpowiednie kroki, by je osiągnąć.

Specjalnie nie wspominamy tutaj tylko o biznesie. Choć to ważna część Twojego życia, powinna dopasować się do innych, równie ważnych aspektów. Dlatego tak ważne jest sprecyzowanie własnych wartości, poznanie potrzeb i preferowanego stylu życia. Gdy zrozumiesz te kwestie, będziesz bardzo dobrze wiedziała czego potrzebuje Twoja firma, by rozkwitać razem z Tobą!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *