Ruszasz z promocją? Sprawdź czy jesteś gotowa! + darmowa checklista

…czyli jak przygotować swoją markę na spotkanie z jej przyszłymi fanami!


Internet, Instagram, YouTube pełny jest chaosu. Każdy ma swoją własną teorię na temat tego jak zacząć, gdzie i w jakiej kolejności. Czy Ty też zupełnie się w tym wszystkim pogubiłaś? Nie przejmuj się! To zupełnie normalne…

Zacznij od tego, co najważniejsze i niezbędne. Z czasem zawsze możesz rozszerzyć swoje działania.

Dziś przygotowałyśmy dla Ciebie absolutne podstawy, które będą niezbędne, by ruszyć z jakąkolwiek promocją Twojej marki.

Gotowa? No to jazda!Solidne, dobrze przemyślane podstawy, to Twój punkt wyjściowy do dalszych działań.
Później zaczynasz sprawdzać co działa, co nie działa i co warto kontunuować. Wtedy pewne modyfikacje okazują się niezbędne. Żeby jednak przekonać się i nauczyć – musisz mieć na czym. Dlatego zachęcamy do przejrzenia poniższej checklisty i odhaczenia pokolei niezbędnych punktów wyjściowych, potrzebnych do rozpoczęcia promocji Twojej marki!

Sprawdź czy jest już gotowy…

Twój Niezbędnik Promocyjny:

NAZWA
Sprawdź, czy dostępna jest domena (czyli nazwa www) i login na znanych platformach (Instagram, Facebook, YouTube, LinkedIn, TikTok). Wszystko to sprawdzisz tutaj.
Na ten moment wybierzesz jedną główną platformę i jedną pomocniczą, ale nazwy warto zarezerować wszędzie. Nigdy nie wiesz kiedy będą potrzebne…
*Nazwa zajęta? Dodaj official/kropkę/dash w nazwie!
ADRES MAILOWY
niby oczywiste, niby nie trzeba tłumaczyć…ale trzeba mieć! Najlepiej profesjonalny, jeśli jednak jesteś na samiutkim początku i jeszcze nie masz strony, postaraj się o nazwę marki w pierwszej jego częsci!
LOGO
Proste lub bardziej skomplikowane ALE dobrej jakości! Ono jest jak szyld, czy eleganckie wejście do sklepu – mówi klientowi wiele o Twojej marce. Często też decyduje o tym, czy będzie kontunuował wizytę na Twojej stronie www.
FONTY
Wybierz dwie, które współgrają zarówno ze sobą, jak i z estetyką Twojej firmy! Więcej o tym przeczytasz tutaj.
KOLORY MARKI
Wybierz trzy kolory przewodnie. Przemycaj je na zdjęciach, w grafikach i materiałach reklamowych. Będziesz dzięki nim zapamiętana.
DOBREJ JAKOŚCI ZDJĘCIA NA START
Do wstawienia na stronę, czy social media. Polecamy urządzić sobie jedną porządną sesję, zanim rozpoczniesz promocję. Pamiętaj, że potrzebne Ci będą zdjęcia zarówno Twoich produktów, narzędzi jakimi operujesz, ale także Ciebie przy pracy i w codziennym życiu. Dobrze wiedzieć, że za konkretną marką stoi człowiek!
MISJA, WIZJA, SLOGAN
Czyli generalnie dlaczego tu jesteś, jak możesz zmienić życie swoich odbiorców i w jaki sposób? To kwestia ważna nie tylko dla Twoich odbiorców, ale także dla Ciebie. Bynajmniej nie chcesz zaplątać się w wirze obowiązków i zapomnieć po co w ogóle robisz to, co robisz!
ODBIORCY
Sprecyzuj do kogo się kierujesz. Wszystko wyklaruje się z czasem, jednak warto już teraz mieć w głowie konkretną osobę, do której się zwracasz (kim jest? kiedy Cię ogląda? co lubi? jak wygląda? określ nawet kolor jej paznokci!).
HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
Jak często, w jakie dni i o jakiej porze będziesz działała na swoim profilu? Jakie treści będziesz przekazywać w dane dni? Edukacyjne? Z życia firmy? Osobiste relacje? Co zainteresuje Twojego odbiorcę?
LISTA POMYSŁÓW NA TEMATYKĘ POSTÓW
Przygotuj luźne propozycje. Nawet jeśli z nich nie skorzytasz na początku, będą tzw. kołem ratunkowym, gdy zabraknie Ci weny na napisanie czegoś innego!


Dalsze kroki są już zależne od Ciebie! W jaki sposób poprowadzisz komunikację i przedstawisz swoją markę, to kwestia niezwykle indywidualna. Tematyka postów, kolorystyka, potencjalni odbiorcy, Twoje wartości… wszystko to jest tylko i wyłącznie przedstawieniem oraz podkreśleniem osobowości marki.
Żeby jednak zacząć budować wizerunek, najpierw określ gdzie, jak i dlaczego. Przygotuj choć trochę materiałów na start i dłużej się nie zastanawiaj!

Zauważ – stronę www, wizytówkę Google, kolejne platformy social media, czy księga identyfikacji wizualnej to rzeczy, nad którymi możesz pracować już w trakcie prowadzenia działalności. Chodzi o to, żeby nie czekać. Nie analizować za wiele. Nie szukać perfekcyjnych rozwiązań. Jest dobrze tak, jak jest. Zacznij (po odhaczeniu rzeczy z checklisty wyżej!) i modyfikuj w trakcie. Ważne, by postawić pierwszy krok i zacząć DZIAŁAĆ!

A jeśli potrzebujesz porządnego kopa i naładowania pozytywną energią na start – odwiedź nasze social media i odezwij się! Uwielbiamy odpowiadać na Wasze wiadomości 💕

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *