Nastaw się na niewymuszony sukces.

Postaw na siebie w 2022!


2021 to rok sukcesow i… lekcji.
Z czego jesteś dumna? Co uważasz za swoje wielkie osiągnięcie? Co sprawiało Ci radość? A co okazało się niewypałem i sprawiło, że teraz po prostu wiesz co nie działa?

Zanim przejdziemy do tzw. „noworocznych postanowień” i wizji, przanalizujmy dotychczasowe wzloty i upadki oraz to, jak się w nich odnalazłyśmy. Wyciągnijmy wnioski z historii i zabierzmy je jako wskazówki na dalszą drogę odkrywania siebie…

Jak uszyć biznes na miarę własnego życia, bazując na doświadczeniach i mądrze planując 2022 rok? Zrób z nami to ćwiczenie!Żeby skutecznie rozwijać własną firmę, musisz zrobić indywidualny rachunek sumienia. Zrozumienie co sprawia Ci radość i przynosi efekty jest kluczowe.

I w teorii mogłybyśmy zasypać Cię milionami rad biznesowych, sprawdzić jak wygląda Twój ROI w porównaniu z początkiem roku, zrobić audyt platform społecznościowych i sprawdzić zaangażowanie Twoich odbiorców.

Ale chwileczkę…

Odsuwanie siebie na dalszy plan zupełnie mija się z celem. Nie po to przecież założyłaś działalność, by być jej niewolnikiem.

Marząc o wolności słowa, miejsca i czasu, chciałaś stworzyć własną definicję pracy. Przy schemacie – w tym sezonie wszyscy robią reelsy na IG, zrobiłam reelsa i miałam więcej polubień. 2022 to rok reelsów za wszelką cenę, daleko nie ujedziesz…

Jak więc odnieść sukces w 2022 roku, nie poświęcając przy tym własnej energii i serca włożonego w interes?

  1. KROK

    Wypisz wszystkie działania, które sprawiają Ci radość, pasują do Twojego trybu życia, są ekscytujące i po prostu siadasz do nich z ochotą.

  2. KROK

    Zrób listę rzeczy, które Cię męczą i irytują. Przez nie tracisz motywację lub jest Ci bardzo trudno wygospodarować na nie czas.

  3. KROK

    Bądź szczera sama ze sobą. Przeanalizuj, co przyniosło rezultaty, a co zupełnie nie obeszło Twoich odbiorców. Spróbuj też dowiedzieć się jaki był tego powód. Nie interesują ich dane treści/produkty? Jakość wykonania była fatalna, bo nie wystarczająco się przyłożyłaś? A może za słabo je wypromowałaś?

Mając już całkiem sporą listę, połącz kropki.
• Czy pozytywne rezultaty, są wynikiem Twojej inwestycji czasu, zaangażowania i środków?
• Czy to co przynosi skutki, robisz z chęcią i radością?
• Czy działania, które do tej pory się nie sprawdziły, mają potencjał (jeśli zainwestujesz w nie czas, zaangazowanie lub/i pieniądze)?


Odpowiadając sobie na te pytania stwórz tabelkę 2×2. I uzupełnij odpowiednio:

KONTYNUOWAĆ (wszystkie te rzeczy, które przynoszą rezultaty, sprawiają Ci przyjemność i są zgodne z Twoim stylem życia)

Skup się na nich i rozwijaj swoje umiejętności. Stań się ekspertem, ulepszaj i stawiaj na jakość. Użyj ich jako wartości swojej marki. Niech będą Twoim znakiem rozpoznawczym!

DELEGOWAĆ (zadania, które przynoszą rezultaty, ale nie masz na nie czasu i energii)

Zastanów się nad zaangażowaniem osoby, która zajmie się wykonaniem rzeczy, na które Ty nie masz czasu… ani ochoty. Dzieki temu zrobisz w swoim życiu przestrzeń, by skupić się na rzeczach, które robisz dobrze i z przyjemnością! Tylko w tak ruszysz do przodu i rozwiniesz swoją działalność.

Czasami nie musi to być agencja, firma, czy freelancer. Niektóre rzeczy z powodzeniem możemy oddać członkom rodziny, którzy chcą się rozwinąć w tym kierunku lub po prostu chętnie się tym zajmą.

SPRÓBOWAĆ (działania, które mają potencjał, jeśli odpowiednio ulokujesz w nie swoje zasoby)

Wiesz już co nie do końca zadziałało tak, jakbyś tego oczekiwała. Przeanalizuj, czy maki o podobnej branży odniosły sukces w tej dziedzinie. Jeśli widzisz, że warto jest dać temu drugą szansę, zrób to mądrze. Możesz znaleźć inny sposób na osiągnięcie upragnionych rezultatów, lub zlecić to zadanie komuś innemu (i automatycznie zrobić strzałeczkę do części tabelki pt. „delegować” :)).

ODRZUCIĆ (to, co nie przynosi rezultatów, na ten moment nie ma potencjału i jest totalną stratą Twojego i cudzego czasu)

Nie ma sensu skupiać się na czymś, co nie pasuje do Twojego stylu życia, nie sprawdza się w Twojej branży i robisz to z przyzwyczajenia, wiary, że „może kiedyś”, albo dlatego, że „tak się teraz robi”. Robi się to, co jest autentyczne, w zgodzie z Twoimi wartościami i osobowością. Wszystko inne albo się zleca (jeśli widzisz potencjał w danej czynności), albo się eliminuje. I taki jest morał tej opowieści.

Z tymi myślami, wyrzuconymi na papier i czystą głową możesz przejść do dalszego planowania sukcesu w 2022 roku.

I niech się spełniają wszystkie cele, marzenia, wizje, które czyniąTwoje życie lepszym, pełniejszym i ciekawszym. Nie mamy przecież czasu i ochoty na walkę o przetrwanie. Nie czekajmy, aż „będzie lepiej”. Ma być dobrze tu i teraz!
W końcu życie jest tylko jedno… 🙂
Nie zmarnuj go na bezcelową pogoń w niewiadomym kierunku!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *